Seminerler

Seminerler

Yazılım çalışanları ile bir araya gelerek teknik sohbet yapma aracı olarak gördüğüm ve konularını aşağıda sıraladığım seminerleri vermekteyim. Ortalama olarak 1 – 1,5 saat süren seminerlerim bedelsizdir. Samimi bir ortamda gerçekleştirdiğim seminerlere ilgi duyanlar ve kurumlarında almak isteyenler bana akin@javaturk.org adresinden ulaşabilirler.

Seminerlerin videolarına Youtube kanalımdan ulaşabilirsiniz.

Seminer konuları şunlardır:

  • Java Nedir: Java dili ve teknolojilerine kısa bir giriş mahiyetinde olan bu seminer, farklı teknolojileri kullanan ama Java’ya ilgi duyan yazılım çalışanları ve yöneticileri yanında öğrencilere de hitap etmektedir. Aynı zamanda Java SE eğitiminin de ilk bölümü olan bu seminerin sunumuna buradan ve videosuna da buradan erişilebilirsiniz.
  • Clean Code – Temiz Kod: Temiz (clean) kod yazmanın ilkelerinden bahseden bu seminer, programcı, yazılım mimarı ve proje kalitesinden sorumlu kişilere hitap etmektedir. Seminerin sunumuna buradan, videosuna da buradan erişilebilirsiniz.
  • Java Kodunuzun Nesne-Merkezli Olmadığının 10 İşareti: Java özelinde nesne-merkezli dillerle yapılan geliştirmelerde sıklıkla rastladığım ve kodunuzu nesne-merkezli olmaktan çıkaran 10 işaretin ele alındığı seminer, programcı, yazılım mimarı ve proje kalitesinden sorumlu kişilere hitap etmektedir. Seminerin sunumuna buradan, videosuna da buradan erişilebilirsiniz.
  • Java Kodlarında En Sık Rastlanan 10 Performans Problemi: Java ile yapılan geliştirmelerde sıklıkla rastladığım ve Java kodunu hem CPU hem de bellek tüketimi açısından zorlayan ve nihayetinde yazılımın hızlı ve ölçeklenir bir şekilde çalışmasını engelleyen en temel 10 kodlama pratiğinin ele alındığı bu seminer, programcı, yazılım mimarı ve proje kalitesinden sorumlu kişilere hitap etmektedir. Seminerin sunumunu hazırlamaktayım, bitince buradan erişilebileceksiniz.
  • Tasarım Kalıpları – Design Patterns: Tasarım kalıpları kavramı ile kalıpların yazılım geliştirirken karşılaşılan tasarım problemlerini çözmede nasıl kullanıldığının ele alındığı seminer, programcı ve yazılım mimarı rolündeki kişilere hitap etmektedir. Seminerin videosuna buradan, sunumuna da buradan erişilebilirsiniz. Bu seminerin İngilizce videosuna buradan sunumuna da buradan erişebilirsiniz.
  • Programlama Nedir? Türkiye’de Programcı Olmak Ne Demektir? Programlama faaliyetine daha yakından bakarak onun tabiatındaki bilimsel, estetik ve mühendislik açılarını eğlenceli bir şekilde gösterirken, ülkemizdeki programcıların sıkıntılarını ortaya koyan bir seminerdir. Seminer programcı ve yazılım mimarı rolündeki kişiler yanında kariyeri üzerine düşünen öğrencilere de hitap etmektedir. Seminerin sunumunu hazırlamaktayım, bitince buradan erişilebileceksiniz.
  • Analist Kimdir Kim Değildir?: İş ve yazılım ihtiyaç analizine kısa bir giriş mahiyetinde olan bu seminer iş ve ihtiyaç analistleri ile proje yönetimi ve kalitesinden sorumlu kişilere hitap etmektedir. Bu seminer aynı zamanda, “Selsoft Analist Geliştirme Programı”nın tanıtımı mahiyetindedir. Seminerin sunumuna buradan ve videosuna da buradan erişilebilirsiniz.

Seminerler online olarak Gotowebinar üzerinden yapılacaktır. 

 

 

Bu yazı toplam 3274 defa görüntülenmiştir.

Leave a Reply

*

*