Eğitim Değerlendirmeleri

Eğitim Değerlendirmeleri

Online eğitimlerimizi alanların eğitim tecrübeleriyle ilgili değerlendirmelerini burada bulabilirsiniz.

Java ile Nesne-Merkezli Programlamaya Giriş

Daha öncesinde yazılım konusunda herhangi bir eğitim almamış birine bir yazılımda neyi neden ve nasıl yapacağını anlatabilmek büyük bir beceridir. Herkes gibi ben de eğitim almadan önce internet üzerinden veya kendi bulacağım kitaplar sayesinde bu işi kotarırım diye düşünüyordum. Fakat işin böyle olmadığını kısa sürede anladım. Çünkü “bilginin çok olduğu yerde aslında hiç bilgi yoktur” kuralını yani bolluk paradoksunu öğrendim.

Akın hoca ile tanıştıktan sonra ise onun Türk tipi bir eğitmen olmadığını fark ettim.  Bizim eğitim sistemimizde tümevarım metodu uygulanıyor. Klasik eğitmenler ki bunlara internette ve kurslarda oldukça fazla rastlayabilirsiniz, bir kodu neden yazdığınızı bilmeden size önce kod yazdırıp sonra nedenini anlatmaya çalışıyorlar. Bu da kopukluklara neden oluyor. Oysa Akın hoca tümdengelim metodunu uyguluyor. Önce “neyi, neden ve nasıl” yapmamız gerektiğini öğretip ondan sonra kodlara geçiyor. Yani önce olması gerektiği gibi “Büyük Resmi” görmenizi sağlıyor. Bu da her yazılan kodun anlamlı olmasını sağlıyor. Sözün özü eğer bilinçli bir developer olmak istiyorsanız size Akın hocanın metodunu yani Akın hocanın derslerini tavsiye ederim.

Remzi Aktaş


 “Farklı bir kurumda aldığım birkaç ders sonrasında istediğim gibi detayda ve anlaşılırlıkta ders olmadığını düşündüğüm için ayrılmıştım. Bu arada Akın Hoca’nın eski bir öğrencisi vasıtasıyla örnek derslerini izledim. Bu şekilde kursa kaydolduktan sonra iyi ki de karşılaşmışım diye düşündüm doğrusu. Hem online olduğundan otobüste bile tekrar edebilmem, hem de duruma göre mail ile kurs konusunda destek alabilmek oldukça iyi oldu benim açımdan. Anlatım metolojisinin gerçekten önemli olduğunu düşünüyorum. Konuyla ilgili anektot olarak bir hikaye paylaşmak isterim. Teşekkürler.”

Ömer Türkmen


Tasarım Kalıpları

2007 yılında sizden ilk Java eğitimimi almıştım. Buradaki memnuniyetim ve süregelen zamanda makalelerinizi takip ettiğim için 2015’te sizin de online olarak ilk kez yürüttüğünüz Tasarım Kalıpları eğitiminize katılma şansım oldu. Şans diyorum çünkü gerçekten yaklaşımınızı ve kapsamlı ele alışınızı seviyorum. Ders1-TasarımKalıbı1 gibi bir ilerleyişin aksine; konulara detay bazında olduğu kadar büyük resme de hakim bir şekilde prensipler, süreç ve literatür ölçeğinde bilgileri sistemli aktarmanız öğrenmeyi kolaylaştırıyor. 

Ayrıca, bence çözümden evvel problemin tanımlanması ve anlaşılması yaklaşımı algılama ve sindirmeyi kolaylaştırıyor. Ders materyalleri, ClassDiagram çizimleri, kod paylaşımları ve online olması sebebiyle yeniden izlenebilirlik ciddi avantaj diye düşünüyorum. Çünkü ben dersleri tekrar tekrar izliyorum aklıma takıldıkça yada hatırlamak istediğimde. 

Java’nın farklı alanlarındaki eğitimleri için arkadaşlarımı yönlendirdiğim gibi Tasarım Kalıpları eğitimini de .Net geliştiricilerine de gönül rahatlığıyla öneriyorum. Aynı dili konuştuğumuz teknik tecrübe ve bilgilerini paylaşma iradesini gösteren kimselerin artması dileğiyle… 

Teşekkürler.

Mustafa Yıldırım


Programlama hem pratik hem de teorik bir alan olduğu için birisi eksik olduğunda çok ileri gitmek mümkün değil. 

Akın hoca, ele aldığı konuların pratik yanlarının yanısıra tarihi ve felsefi yanlarını da ihmal etmiyor.

Akın hocayı okuduğunuzda yada dinlediğinizde onun bu işin ustalarını okuduğunu, temel kitaplarını bitirdiğini görebiliyorsunuz.

Üstelik bununla da kalmayarak kendi bakış açısını ve yorumunu paylaşıyor.

Ben, kendisinin derslerini ve yazılarını takip etmenin -ilgilileri için- çok faydalı olduğunu düşünüyorum.

İsminin belirtilmesini istemeyen bir katılımcı.


Bu yazı toplam 477 defa görüntülenmiştir.

2 Comments

 1. mustafa
  07 Kasım 2017 @ 16:48

  merhaba. akın hocanın kurslarını nerede bulabiliriz.??

 2. Akin
  16 Kasım 2017 @ 11:17

  Merhaba,

  http://www.selsoft.academy adresinde kurumsal ve online olan eğitimlerle ilgili bilgi bulabilirsiniz.
  Ayrıca egitim@selsoft.academy adresine de email gonderebilirsiniz.

Leave a Reply

*

*